מסוף נוסעים חדש יבנה במעבר הגבול בטאבה

 שר התחבורה ישראל כץ הסיר בתחילת חודש אוגוסט 2011 את הלוט לבניית מסוף נוסעים חדש במעבר הגבול בטאבה.

בניין מעבר הגבול יהיה בניין מצופה זכוכית בן שלוש קומות.
המפלס הראשון ישמש כלי רכב במעבר מישראל למצרים וממצרים לאילת, ישראל.
המפלס השני יהיה אולם מרווח ליוצאים למצרים ולנכנסים לישראל ויכיל בתי קפה ואזור דיוטי פרי (מסחר פטור ממכס). המפלס השלישי יהיה קומת משרדים.
 

גודלו של מסוף הנוסעים ביציאה מהעיר אילת יהיה כ- 5,200 מ"ר. בנייתו של המסוף מתוכננת להתחיל בתוך חודשים ספורים ולהסתיים בשנת 2014. 

בכדי להפחית את החום שצפוי לשרור בבניין המחופה זכוכית, ייבנה הטרמינל תוך שימוש חומרים משמרי אנרגיה אשר יאפשרו לחסוך בהוצאות מיזוג אוויר וחשמל. בנוסף, לבקשת רשות הטבע והגנים, חלונות הזכוכית שיפנו לים האדום יהיו אטומים כדי למנוע מצב שהאור יגיע לשוניות האלמוגים ויפגע בהן, ברביה המתוזמנת ובתזונת האלמוגים. 

במהלך הטקס סיפר השר ישראל כץ כי הוא מקדם בעידודו של ראש הממשלה מספר תוכניות לפיתוח העיר אילת והאזור. בין התוכניות המרכזיות, החלטה לשדרג את כביש הערבה לאילת לכביש בן ארבעה מסלולים, הוחלט על הקמת שדה תעופה בינלאומי חדש בתמנע ועל הפרק תכנון קו רכבת ישראל לאילת. נושא הרכבת עדיין לא מתוקצב ואני מעריך שהחלטה סופית בנושא זה תתקבל בתוך שנה לכל היותר. 

אין ספק שהקצאת תקציבים לפיתוח העיר אילת וסביבתה יעודדו יזמים להשקיע בעיר, דבר שיתרום במישרין ובעקיפין לגידול במספר מקומות עבודה וייתן חשיפה נוספת של אילת כבירת עיר הנופש של ישראל עבור התיירים המקומיים ותיירי החוץ הבאים לישראל. 

נגישות